קונים ומשדרגים

הכי חם בעולם האופנה והלייף סטייל

מניחים את הרב קו בצד: כל השלבים עד להוצאת רישיון הנהיגה המיוחל

הוצאת רישיון נהיגה היא לא משימה פשוטה וכפי שמיד תראו, היא מורכבת מלא מעט שלבים בדרך. אז מה תצטרכו לעבור עד הוצאת הרישיון? מתחילים.

שלב ראשון – טופס ירוק

לפני שאתם ממהרים להתחיל את התהליך יש להצטייד בטופס בקשה לרישיון נהיגה ("טופס ירוק"), אותו תוכלו למצוא בכל עמדות הצילום של משרד התחבורה. שימו לב כי יש להביא תעודה מזהה עם תמונה (תעודת זהות, דרכון) לתחנה באופן אישי לצילום. חשוב כמובן לא לשכוח לקבוע תור למבחן תאוריה על מנת להבטיח את מקומכם מראש.

עושים בדיקות רפואיות

באמצעות הטופס הירוק, פנו לרופא המשפחה שלכם (או רופא אחר שיודע את ההיסטוריה הרפואית שלכם) וקבלו אישור רפואי. כמו כן, עליכם לפנות לאופטומטריסט מוסמך ולבדוק את עיניכם. שימו לב שהבדיקה תקפה לשנתיים. אם לא הונפק לכם רישיון מסיבה כלשהי במהלך תקופה זו, עליכם לקבל טופס ירוק חדש ולעבור שוב את המבחן. נדגיש: חל איסור לגשת למבחן תיאוריה נהיגה לפני בדיקה רפואית.

עוברים תיאוריה

לאחר הבדיקה הרפואית ניתן לגשת למבחן התיאוריה. יש להביא אליו את הטופס הירוק, תעודת זהות ואישור תשלום. ניתן לגשת לטסט בכל שלב לפני הטסט בפועל, אך מומלץ לעבור את הטסט לפני תחילת שיעורי הנהיגה.

לומדים נהיגה ועושים טסט

כאשר מורה הנהיגה יחשוב שאתם מוכנים לגשת לטסט, הוא יפנה אתכם למנהל המקצועי של בית הספר למבחן פנימי. אם תעברו בהצלחה, תוכלו לגשת לבחינת התרגול במשרד הרישוי. מועד הבחינה נקבע על ידי מורה הנהיגה על פי המועד שנקבע לו על ידי אגף התנועה. מבחנים מעשיים מבוצעים לרוב ברכב בו לומדים לנהוג ומורה נהיגה יספק לכם זאת בתשלום. עליכם להביא תעודה מזהה, טופס ירוק ואישור כדי לשלם את דמי הבחינה כדי לגשת לבחינה.

 

 

בתום המבחן לא יינתנו לתלמידים ציוני מבחנים, אלא יפורסמו באתר משרד התחבורה בשעה 17:00 באותו יום. מידע זה מועבר גם למורה הנהיגה. אם תעברו, הרישיון שלכם יישלח לבית הספר לנהיגה למחרת. זכרו לשלם את אגרת הרישוי באמצעות טופס התשלום שתקבלו – אם אתם לא משלמים, הרישיון בטל. אם נכשלתם במבחן, תוכלו לבקש ממורה הנהיגה לבדוק מחדש את תאריך המבחן. מומלץ לנצל את הזמן הזה לשיעורים נוספים ולהתמקד בבעיה שגרמה לכם להיכשל בבחינה.

עוברים לסטטוס נהג חדש

תוגדרו כ"נהג חדש" בשנתיים הראשונות לאחר קבלת הרישיון. אם אתם עדיין לא בני 24, התואר "נהג חדש צעיר" יתווסף להגדרה זו. אם אתם מתחת לגיל 21, אתם לא יכול להסיע יותר משני נוסעים בנוסף למלווה שלכם. בכל מקרה יש להציב שלט "נהג חדש" על החלון האחורי.

נהגים חדשים עם עבירות תנועה חמורות יידרשו לגשת מחדש למבחן התיאוריה. נהגים חדשים שנשללו רישיונם למשך שלושה חודשים או יותר, יידרשו גם הם לעבור מבחן תרגול ושוב ייחשבו כ"נהגים חדשים" למשך שנתיים.

נוהגים עם מלווה

נהגים צעירים חדשים (מתחת לגיל 24) חייבים לנהוג בליווי במשך 6 חודשים – בני 24 ומעלה עם רישיון נהיגה מאותו סוג רכב לפחות חמש שנים, או מגיל 30 ומעלה עם רישיון נהיגה רישיון של לפחות 5 שנים שלוש שנים. בשלושת החודשים הראשונים הותר להסיע אותו רק על ידי מלווה בכל שעות היום והלילה. בשלושת החודשים הבאים יש לנהוג בליווי רק בלילה.

לסיכום,

אלה השלבים שתצטרכו לעבור על מנת להוציא את רישיון הנהיגה המיוחל, אנחנו כמובן מאחלים לכם בהצלחה.

נגישות