קונים ומשדרגים

הכי חם בעולם האופנה והלייף סטייל

שבת ויינפש: כך מעבירים שבת בכיף

שבת בכיף

יום השבת הוא יום מנוחה שמאפשר לעם ישראל להתחבר לבני המשפחה והחברים, לנוח ולאגור כוחות לקראת עוד שבוע עמוס של עבודה, ניהול חיי משפחה ואין ספור משימות שלא פעם גורמות לתחושה של מחסור באוויר. למעשה, השבת מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם לנפוש אך גם לנצל את הזמן הפנוי לשפע של פעילויות. כיצד תוכלו להעביר את השבת בכיף ואפילו עם ערך מוסף שיחדיר בכם אנרגיה? להלן ההצעות שלנו, לטובת שבת מושלמת ומחזקת:

משחקי קופסה

בחסות מגפת הקורונה נחשף הציבור כאן בישראל לנוסטלגיה בדמות משחקי קופסה. מאחר והשבת מתחילה עם השקיעה ביום שישי ונגמרת עם צאת הכוכבים בצאת השבת, דרך מצוינת להעביר את הזמן עד לארוחת השישי ובין ארוחות יכולה להתבצע באמצעות משחקי קופסה קלאסיים כמו למשל מונופול ושבץ נא לצד משחקים חדשים שזוכים לביקוש אדיר בזכות שילוב של אסטרטגיה שמתאים גם למבוגרים וגם לילדים כאחד. כיום ניתן לבצע רכישה של משחקים בהזמנה עד הבית ועוד לפני כניסת השבת, כל זאת מתוך מטרה להעביר שבת נעימה ומגבשת.

הליכה

מזג האוויר נעים? ובכן, מדובר בהזדמנות מצוינת לצאת להליכה מסביב לשכונה, בפארק הסמוך למקום המגורים או אפילו בים. הליכה היא בעלת השפעות חיוביות מאוד גם על הבריאות אבל גם משפרת מאוד את מצב הרוח. במקום למצוא את עצמכם ישנים ברוב השבת או נחים, הגיע הזמן  לנעול את נעלי הספורט ולצאת להליכה עם בן/בת הזוג או אפילו עם עגלה, מתוך מטרה לחלוץ שרירים ולנצל את מזג האוויר הנעים בשבת לטובת הליכה.

סדר וארגון

אפשר ואף רצוי לנצל את צהריי שישי כמו גם את השבת לטובת סדר וארגון במגירות, ארונות ואזורים שצריכים ארגון וסידור מחדש. התחילו קודם כל את המגירות והארונות בחדרי השינה ומשם התקדמו לחדרים אחרים, כאשר ניתן בהחלט לחלק את המשימה של ארגון וסדר בין כל בני המשפחה כך שגם הם ייקחו חלק פעיל בתהליך. בעומס של היום יום, רבים מתקשים לשמור על סדר ולכן יום השבת מהווה הזדמנות מצוינת ליצור בית מאורגן ומסודר מא' ועד ת'.

ביקור קרובי משפחה מבוגרים

ביקור של קרובי  משפחה מבוגרים שגרים בקרבת הבית היא פעילות נהדרת המגלמת בחובה הזדמנות מצוינת ליצור חיבור משפחתי, בחסות השלווה והשקט של השבת. היכולת לבקר את בני המשפחה המבוגרים היא מוגבלת למדי בימי החול בעקבות עומס של עבודה, לימודים וניהול חיי זוגיות ומשפחה, ועל כן ביקור משפחתי מהווה דרך מצוינת ליצור שבת משפחתית שגם מגלמת בחובה מתן יחס ותשומת לב לאנשים היקרים לנו מכל שלא פעם מדווחים על בדידות שמקשה מאוד על איכות החיים ועל מצב הרוח.

יצירת קיר השראה

יצירת קיר השראה הפכה לאחד הטרנדים החמים של השנים האחרונות, וזאת בשל היכולת ליצור קיר שמייצג את החלומות שלכם ושל בני המשפחה, כך שתוכלו להגשים את עצמכם ואת השאיפות שלכם. רכישה של לוח שאם וגזירה של מגזינים כמו גם משפטי השראה תאפשר לכם להעביר את השבת בנעימים אך גם ליצור אלמנט ויזואלי יפהפייה ומעצים שאותו הכנתם לגמרי בעצמכם.

 

לסיכום, יום השבת הוא יום מנוחה שאותו אפשר ואף רצוי לנצל למגוון רחב של פעילויות – החל מסדר וארגון ועד ביקור של קרובים. מומלץ לתכנן מראש במהלך השבוע את הפעילות, וגם לאפשר לעצמכם לפעול בספונטניות, כל זאת מתוך מטרה להוביל לניצול מקסימלי של יום קדוש ובעל חשיבות עצומה מבחינת התרוממות הנפש וחיזוק, רגע לפני החזרה למרוץ החיים.

נגישות