קונים ומשדרגים

הכי חם בעולם האופנה והלייף סטייל

שוברות מוסכמות: נשים במקצועות שנחשבים גבריים

תקרת הזכוכית בעולם התעסוקה נסדקת בצעדים איטיים אך משמעותיים מאוד, ועדות לכך ניתן למצוא באחוז הגבוה של נשים אשר מחליטות לשבור את המוסכמות בחברה ולהשתלב במקצועות שנחשבים גבריים. למעשה, בשנים האחרונות אנו עדים למגמה שבמסגרתה נשים מצליחות ליצור קריירה משגשגת בענף גברי ולהרוויח באותה רמה כמו גברים. הפערים בין נשים לגברים בכל הקשור לשכר מגיעים לידי ביטוי במגוון תחומים, אולם בעקבות המודעות הציבורית כמו גם הכשרה מקצועית נשים מצליחות להשוות את שכרן ואף ליצור קריירה מרתקת המאפשרת גם אופציות קידום רבות. איפה תוכלו למצוא נשים שיעוררו בכן השראה להצליח ולהשתלב בשוק התעסוקה? להלן סקירה מיוחדת:

מהנדסת אלגוריתם

ענף ההייטק זוכה לביקוש אדיר מצד עובדות שרוצות להשתלב בענף המגלם בחובו שפע של תפקידים לצד משכורת גבוהה וכן תנאים סוציאליים מצוינים. לא כל יום פוגשים מהנדסת אלגוריתמים, בייחוד בשל העובדה כי מדובר בתפקיד תובעני אשר כולל תחומי אחריות רבים. מהנדסת אלגוריתם אחראית על תחום התקשורת וכן עיבוד של תמונות, וזאת באמצעות שימוש באמצעים טכנולוגיים בתחום פיתוח התוכנה. משרה זו היא משרה מבוקשת מאוד, ועדות לכך ניתן למצוא במודעות הדרושים של חברות השמה וכן חברות ההייטק שזקוקות באופן דחוף לאיוש המשרה הזו.

נגרית

תחום הנגרות היה שמור במשך שנים רבות לגברים בלבד, אולם לאחרונה ניתן להבחין במגמה אשר במסגרתה יותר ויותר נשים מחליטות להשתלב במקצוע המשלב יצירתיות כמו גם תכנון והוצאה לפועל של פרויקטים. ברחבי הרשת ניתן לאתר בקלות סדנאות נגרות אותן מעבירות נשים שמחזיקות בעסקים עצמאיים או השתלבו בעסקים ומצליחות להגשים את עצמן ואת החזון, באמצעות עבודה קפדנית המתבצעת בעבודת יד.

אנליסטית

התפקיד של אנליסט הוא תפקיד מאתגר וחשוב מאוד בכל ארגון, וזאת בשל ההערכות כלכליות אותו מבצעים לטובת קביעת השווי של חברות, עסקים ואפילו מדינות. מדובר במקצוע שכולל ניתוחים סטטיסטים לצד תחומי אחריות נרחבים, כאשר יותר ויותר נשים בוחרות להתמקצע בתחם באמצעות קורסים ייעודים שמעניקים ארגז כלים וידע מקצועי נרחב אותו מיישמים בעבודה כעצמאית או כשכירה.

תחום נוסף שנחשב "גברי", משום היותו מקצוע אשר מצריך ניתוח סטטיסטי ואחריות רבה, הוא מסחר בבורסה שבו אנחנו יכולים למצוא היום יותר ויותר נשים. מקצוע שדורש חשיבה מהירה, קור רוח וחישוב סיכונים, תכונות שיכולות להיחשב גבריות. אם גם אתן מעוניינות להיכנס לתחום המרתק הזה, תוך הימנעות מטעויות, תוכלו לקחת קורס בתחום והתחילו לסחור.

חשמלאית

גברים ונשים שעוסקים במקצוע זוכים לביקוש אדיר מצד המגזר העסקי כמו גם הפרטי, וזאת בשל התפקיד המשמעותי אותו מגלם התפקיד – החל מתכנון של נקודות חשמל ועד ביצוע חיבורים בפועל, בהתאם לתוכניות הנדסאיות שנקבעות מראש. אין ספק כי מדובר במקצוע גברי במהותו, אבל עם פתיחת התחום גם לנשים ניתן להבחין ביותר ויותר נשים שמחליטות להשתלב בתחום ובכך להוביל לפרצת דרך משמעותית בתחום התעסוקה המסורתי.

מורה לנהיגה

ישנם לא מעט בדיחות על מורי נהיגה גברים. הנוף של מורי הנהיגה בישראל היה שמור לגברים, אולם בשנים האחרונות גם נשים החלו להשתלב בתחום וללמד נהיגה. מדובר במקצוע דינאמי המאפשר לנשים לנהל את הזמן שלהן כמו גם לעבוד עם צעירים וצעירות ובכך לשבור את הסטיגמה כי מורי נהיגה הם רק גברים. מקצוע זה מאפשר לנשים להשתכר בכבוד ואפילו מעל הממוצע, לאור העלייה המתמדת בשכר של מורי נהיגה כמו גם הביקוש הגבוה למורות.

לסיכום

תקרת הזכוכית שגרמה לנשים רבות לוותר על החלומות שלהן אט אט מתנפצת, לא מעט בזכות נשים שמחליטות להיכנס לתוך תחומים שנתפסים גבריים. יחד עם זאת, המרחק עוד גדול בכל הקשור למשכורות ועל כן חשוב שכל אישה תדע כי היא זכאית לקבל את המשכורת המגיעה לה, בייחוד לאחר שצוברים וותק כמו גם מיומנות במקצוע. זכרו בנות, כל אחת יכולה!

נגישות