קונים ומשדרגים

הכי חם בעולם האופנה והלייף סטייל

סיפורו מעורר ההשראה של רפי אדרעי ז"ל שבעקבותיו הוקמה עמותת אחינועם בראשות איל, רפי ומשה אדרעי

רפי אדרעי היה אחד מהלוחמים הבולטים במלחמת יום העצמאות, וזאת בשל הפגנה של אומץ כמו גם נחישות רבה בהגנה על המולדת וכן על העיר בה נולד וגדל צפת. מאז מותו בגיל 24 ממשיכים בני משפחתו להנציח את זכרו, וזאת על ידי הקמה של עמותת אחינועם אשר נחשבת לאחת מהעמותות החשובות ביותר שפועלות במדינת ישראל. כיצד סיפור מעורר ההשראה של רפי אדרעי הוביל להקמתה של העמותה? להלן כל הפרטים.

רפי אדרעי – לוחם אמיץ שלחם למען המולדת

רפי אדרעי התלבט עוד מגיל צעיר מאוד בתפקידי הדרכה, כאשר לקח חלק פעיל מאוד במערך ההדרכה בתנועת הנוער העומד והלומד. לאחר גיוסו בצבא השתלב רפי אדרעי בתפקידי לחימה והצליח לעורר השראה בעקבות עלייה שלו על גג של מלון בעיר הנצורה צפת, ותחת אש כבדה הצליח לתלות את הדגל ולהניף אותו תוך סיכון חייו. גם בזמן הלחימה הצליח אדרעי לסייע במגוון רחב של תפקידי לחימה, בייחוד בשל היותו מומחה לסליקה. בגיל 24 בלבד הוא נפל כתוצאה מקליע שחדר אל עורפו, והוא נקבר בראש העין לבקשת משפחתו. בני המשפחה שהם בעלי שורשים עמוקים מאוד בעיר צפת החליטו להרים את הכפפה ולהנציח את סיפור הגבורה שלו באמצעות קידום של יוזמות רבות, החל מהקמה של בית יד לבנים ועד לפעילות חברתית ענפה ונרחבת המתבצעת בכל רחבי הארץ ותוך שימת דגש על אזור הפריפריה.

את הפעילות הזו מקדמים בני המשפחה באמצעות עמותת אחינועם. העמותה הוקמה על ידי הדור הממשיך – רפי אדרעי (שקיבל את שמו של דודו הגיבור) משה אדרעי וכן איל אדרעי שהחליטו להקים את העמותה בשנת 2018 בעקבות חובה מוסרית וערכית לצמצום הפערים בחברה הישראלית. מאז ועד היום הצליחו בעמותה לסייע לאלפי בוגרים ובוגרות של תוכניות חברתיות שמעוררות השראה ויוצרות מציאות חיובית בעבור דור העתיד של מדינת ישראל.

 

 

דואגים לדור העתיד כחלק מצמצום פערים

חלק מהותי מפעילות העמותה מתמקד ביצירה של פלטפורמה המאפשרת לכל בן או בת נוער לקבל את הגיבוי המלא לטובת הצלחה בכל תחומי החיים. תוכנית הליווי האישית המתמקדת בתלמידי תיכון מגיל 16 משלבת בין תוכניות מותאמת אישית לצרכים של כל משתתף לצד ליווי המתבצע לכל אורך השנה על ידי המתנדבים שפועלים בהתנדבות מלאה לטובת הגשמת המטרה הזו ובסיוע מצד רפי אדרעי עמותת אחינועם ואחיו משה אדרעי ןכן איל אדרעי. תוכנית זו מתחילה אומנם בגיל צעיר אולם היא נמשכת עד לגילאים בוגרים יותר ולמעשה עד השתלבות בשוק התעסוקה, כל זאת כחלק מעשייה חברתית שמהווה דוגמה מצוינת לנחישות פורצת דרך.

תוכנית נוספת של העמותה אשר נועדה לדאוג לדור העתיד של מדינת ישראל מתמקדת בחלוקה של מחשבים שהתחילה עוד בזמן פרוץ מגפת הקורונה. נציגי העמותה קיבלו עשרות פניות ממשפחות שלא הצליחו לבצע רכישה של מחשבים בעקבות מעבר ללמידה מרוחקת, ועל כן המייסדים החליטו להרים את הכפפה ולגייס מהציבור בהתנדבות מלאה מחשבים מחודשים או חדשים לתרומה. הפיילוט נחל הצלחה עצומה עם מעל ל-25,000 מחשבים, כאשר בימים אלו ממשיכים המייסדים ביחד עם המתנדבים לפעול לטובת המשך החלוקה.

לסיכום

עמותת אחינועם היא עמותה חברתית הפועלת ללא מטרות רווח. סיפור הרקע המרגש של בני המשפחה עם מותו של בן המשפחה רפי אדרעי מהווה נקודת השראה וחוזק לקידום של מטרות חברתיות, כחלק מהמשך דרכו וחיזוק של דור העתיד במדינת ישראל, כפי שניתן להתרשם גם באתר הרשמי של העמותה.

נגישות