קונים ומשדרגים

הכי חם בעולם האופנה והלייף סטייל

סובלים נשירת שיער? הינה כמה דרכים לטפל בה

מבחינים בשערות בכל מקום? ובכן, אתם ממש לא לבד. תופעה של נשירת שיער היא תופעה מוכרת המתרחשת בעקבות מגוון רחב של סיבות – מחסור תזונתי במינרלים, ויטמינים וברזל, לחץ, נטילה של תרופות מרשם, ירידה או עלייה במשקל וכן מרכיב גנטי שגם הוא משפיע על קצב הנשירה. נשירה של שיער משפיעה באופן ישיר על הדימוי והביטחון העצמי, בייחוד מאחר והשיער נראה דליל, יבש וחלש. יחד עם זאת, אין מדובר בגזרת גורל אלא ניתן בהחלט לטפל בנשירה – ולעכב אותה. כיצד? להלן מספר דרכים אפקטיביות:

 

שמפו ייעודי לעיכוב נשירה

בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה מסקרנת בעולם הטיפוח – פיתוח של מוצרים מבוססי מחקר אשר נמצאו כבעלי השפעה ישירה על קצב נשירת השיער. דרך לטפל בנשירת שערות יכולה להתבצע באמצעות שימוש קבוע בשמפו ייעודי שאינו מכיל מלחים  ועשיר ברכיבים מצוינים המעניקים ניקוי עדין לשיער אך גם שומרים עליו. בשביל להעצים את האפקט רצוי להוסיף גם מסכה משקמת וכן להימנע מחפיפה חזקה מדי של השיער, מאחר והפעולה של החפיפה עלולה להחליש ובכך לעודד את קצב הנשירה. לפני שמההרים לבצע רכישה, רצוי לקרוא סקירות מקצועיות וכן לעקוב אחר המלצות, כל זאת מתוך מטרה להשקיע את הכסף בחוכמה.

 

נטילה של תוספי תזונה

לתוספי התזונה יש חשיבות עצומה מבחינת היכולת להתגבר על חוסרים תזונתיים כמו ברזל ואבץ אשר הם חיוניים לטובת צמיחת שיער וכן עיכוב נשירה. תוסף תזונה המכיל ריכוז גבוה של ביוטין יכול לסייע מאוד לטובת התמודדות עם נשירה, בשל המרכיב של הביוטין אשר משפיע באופן ישיר על צמיחת השיער, מאחר והשיער בנוי מחלבונים. כאשר נוצר מחסור תזונתי בחלבון, ההשפעה הישירה היא נשירה מסיבית ועל כן הביוטין יכול לעכב את הנשירה, כפי שנמצא בשורה של מחקרים שנערכו בתחום. בשביל ליצור תמהיל אפקטיבי של שימוש בתוספי תזונה, מומלץ להתייעץ עם הרופא המטפל וכן לבחון היטב מאיזה חברה אתם רוכשים את התוסף, מתוך מטרה להבטיח כי התוסף אותו אתם נוטלים הוא תוסף איכותי ומאושר לשימוש ע"י משרד הבריאות.

 

סובלים נשירת שיער? הינה כמה דרכים לטפל בה

עיסוי הקרקפת

טכניקה של עיסוי הקרקפת מהווה דרך מצוינת להזרים דם לקרקפת, ובכך לעודד את צמיחת זקיקי השיער. על מנת ליצור תמהיל נכון של עיסוי המשולב גם שמנים כמו למשל שמן קיק, רצוי להיכנס להצטרף לקבוצות ברשתות החברתיות אשר מעלות סרטונים והדגמות כיצד לבצע את העיסוי בצורה נכונה, כך שניתן יהיה להגביר את זרימת הדם לאזור ובכך להוביל ליצירה של מראה שיער בריא ובוהק.

 

טיפול בדרמה רולר

דרמה רולר הוא מכשיר מכני המאפשר לבצע פציעה מבוקרת של עור הקרקפת, מתוך מטרה ליצור חידוש של התאים ובהתאם לכך גם עידוד של צמיחה מחודשת. מדובר בטיפול אותו ניתן לבצע באופן עצמאי, אולם בשביל לבצע את הטיפול בצורה נכונה נדרש לחטא מראש את המכשיר באמצעות אלכוהול, מתוך מטרה להפחית את הסיכוי לזיהומים. מומלץ לבצע את הטיפול פעמיים בשבוע, ובכך להגיע לתוצאות מעולות בפרק זמן קצר יחסית.

 

לסיכום

תופעה של נשירת שיער היא תופעה מוכרת שפוגעת מאוד בדימוי ובביטחון העצמי. החדשות הטובות הן שאין מדובר בגזרת גורל, ובאמצעות אורח חיים מאוזן הכולל שימוש בתוספי תזונה ייעודים, תכשירי טיפוח כמו שמפו ומסכה וכן טיפול מתקדם באמצעות דרמה רולר יכול לסייע מאוד לטובת התמודדות ועיכוב נשירה. בנוסף, הפחתה של רמות הסטרס וכן שימת דגש על אורח חיים מאוזן הם חלקים משמעותיים להתמודדות עם נשירה. ככל שמטפלים בזמן, כך הסיכוי לעכב וליצור זקיקי שיער חזקים וחדשים עולה באופן משמעותי, ועל כן אין להזניח את הנושא אלא לפעול כבר עכשיו.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות