קונים ומשדרגים

הכי חם בעולם האופנה והלייף סטייל

עברתם ניתוח קוסמטי ואתם חושבים שחלה רשלנות רפואית? כל מה שצריך לדעת

רשלנות רפואית בניתוח קוסמטי

לאחר התלבטויות רבות וחששות לא מבוטלים, החלטתם לעבור את הניתוח הקוסמטי שתמיד רציתם. בחרתם את הרופא עליו אתם סומכים, הצהרתם על כל שצריך- ובכל זאת משהו השתבש תחת שולחן הניתוחים ומצאתם את עצמכם לא רק לא מרוצים מהתוצאה, אלא במצב רפואי גרוע יותר ממה שנכנסתם. אתם לא לבד. רשלנות רפואית יכולה לפגוש כל אחד. חשוב לדעת את זכויותיכם במקרים כאלו.

ניתוחים אסתטיים- דורשים אמצעי זהירות חמורים

על פי פסיקת בית משפט, נקבע כי כאשר מדובר בניתוחים קוסמטיים וניתוחים אסתטיים, הכוונה לניתוחים שאינם מתבצעים בלחץ של זמן או בתנאים של מקרי חירום מסכני אדם, אזי מוטלת חובה מחמירה ומוגברת על הצוות הרפואי, למסור למטופלים את כל המידע הנוגע לתרחישים הנוגעים לתוצאותיו האפשריות של הניתוח, וכן את מגוון סיכוניו. בנוסף, ישנה חובה מצד הרופאים להציג למטופלים שלל אלטרנטיבות רפואיות העומדות בפניהם, מלבד הניתוח, ולבסוף לקבל את הסכמתם הסופית והבלתי ניתנת לערעור של המטופלים להתנתח. לכן, טיפול לקוי בעת ניתוח עשוי לזכות אותכם בזכאות לתביעה בגין רשלנות רפואית.

הוכחת רשלנות רפואית

בטרם נבדוק את זכאותנו לפיצוי על רשלנות רפואית, יש להבין אם ישנה עילה לטענה קשה זו. ניתן להגיש תביעה כזו רק אם עלה חשד סביר להתרשלות מקצועית במסגרת תפקידם של אחד או יותר מהרופאים המנתחים, לרבות הצוות המסייע כמו הרופא המרדים. החלק השני הוא כמובן ההוכחה של גרימת נזק למנותח לאחר הניתוח שאינו כרוך בתופעות הלוואי שהוצגו לו כשחתם על הצהרת הבריאות בטרם הניתוח. יש לקשר את הנזק שנגרם לרשלנות הרפואית כדי לבסס טיעון חזק לכך. לשם כך יש להיוועץ בצוות מומחה של רופאים שייתנו תוקף מקצועי בבית המשפט לטענות הצד הנפגע.

סוגי רשלנות רפואית במקרים של ניתוחים פלסטיים או קוסמטיים

ישנם סוגים שונים של מקרי רשלנות רפואית במקרים של ניתוחים קוסמטיים. לעיתים מדובר בניתוחים אלקטיביים, כלומר אלו שאין להם דחיפות רפואית ונעשו מתוך רצונו של המטופל, ולעיתים מדובר בניתוח מכורח המציאות, כמו שחזור לאחר כוויות או לאחר כריתת שד. להלן הסוגים הנפוצים של רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים:

רשלנות רפואית כתוצאה מאי הסכמה מדעת

רשלנות זו נעוצה בתהליך שלפני הניתוח עצמו, ונובעת בשלב המקדים של האופרציה הניתוחית ומקורה בתקשורת שבין הצוות הרפואי למטופל. המטופל לא קיבל תדריך מקיף דיו בנוגע לסיכונים הפוטנציאליים הכרוכים בניתוח שהוצע לו, וכן לא הוצגו לא דרכים חלופיות לטיפול שאינן ניתוחיות.

רשלנות רפואית כתוצאה מיישום ההליך על ידי רופא שאינו מוסמך

באם הניתוח בוצע חלילה על ידי רופא שאינו מומחה לתחום בו התבצע הניתוח, מדובר ברשלנות רפואית בדרגה קשה ביותר, שכן במקרה הטוב המטופל ייצא מהניתוח כאשר הוא אינו שבע רצון מהתוצאות, ובמקרה הרע ייגרמו לו נזקים פיזיים חמורים ביותר.

רשלנות רפואית הנוגעת לשלב המקדים של הניתוח

במקרה זה מדובר ברשלנות בטיפול המידע המקדים שהובא לידיעת הצוות המנתח על ידי המטופל. מידע שמקורו בהיסטוריה הרפואית של המטופל ואינו נלקח בחשבון או פרט שהתגלה במהלך הבדיקות שקודמות לניתוח, כזה המונע מהמטופל לעבור ניתוח פלסטי בהליך מתוקן, וגרם נזק משמעותי עד בלתי הפיך למנותח.

רשלנות רפואית בזמן הניתוח

רשלנות מקצועית הנובעת מכשל מקצועי של הרופא המנתח או מי מצוותו, כולל הרופא המרדים, המפרים את חובת הזהירות המוטלת עליהם ומביאים לכישלון הניתוח או גורמים נזק רפואי למטופל.

רשלנות רפואית לאחר הניתוח

כידוע, הטיפול אינו מסתיים בהליך הכירורגי. רשלנות הנובעת מהיעדר מעקב או ליווי רפואי לאחר ניתוח פלסטי, לרבות אי מסירת הנחיות להחלמה נכונה, או כשל בזיהוי של זיהום או כל פגם פוסט כירורגי שעשוי להיגרם, היא רשלנות חמורה שעשויה להסתיים בהשלכות הרסניות.

אם אתם חושדים שסבלתם מרשלנות רפואית, אל תהססו. צרו קשר עם עורך דין, הוכיחו את זכאותכם על ידי התייעצות עם רופאים מומחים ודאגו לקבל את המגיע לכם בחוק.

 

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות