קונים ומשדרגים

הכי חם בעולם האופנה והלייף סטייל

סוף-סוף הגשמתם חלום וקניתם אופנוע? רק אל תשכחו לבטח אותו

אין כמו התחושה שבה משלימים את הליך הרכישה. הליך שהתחיל מחלום, עבר להתלבטות, המשיך לחיפוש נמרץ אחר הכלי הרצוי בסכום הרצוי והגיע לסיומו במעמד הרכישה. עם זאת, טרם עולים על האופנוע ונהנים מהחוויה המלאה, יש לעצור בצד ולנהוג באופן אחראי – לרכוש ביטוח מתאים. ביטוח מתאים מעניק שקט פנימי. מעבר לעובדה שביטוח חובה אינו נתון לבחירה, ראוי להבין שקיימים שני סוגי ביטוחים שבהחלט עשויים להתגלות ככדאיים – ביטוחים שמאפשרים להימנע מהפסדים משמעותיים. אז איזה ביטוח כדאי לעשות, כיצד ניתן להשיג מחיר טוב ובאופן כללי אלו ביטוחים קיימים? ניגשנו לבדוק!

ביטוח חובה – לא רק דרך הפול

קיימים שני הביטוחים המשלימים אפשר להתלבט בהם, ואף תיכף ניגש להסביר ולסייע באמצעות מידע על ביטוח צד ג' לאופנוע ובאמצעות מידע מלא על אודות ביטוח מקיף, אך בכול הנוגע לביטוח חובה, הכול הרבה יותר פשוט – אין הרבה ברירות. ביטוח חובה הכרחי לעשות. רכיבה ללא ביטוח חובה מזמנת קנס כספי ואפילו מאסר. מצד שני, כן יש מעט גמישות. אומנם המחיר מושפע ממאפיינים שנוגעים אליכם הנהגים ולמאפייני הדגם, אך אם עד לא מזמן התאפשר לרכוש ביטוח חובה לאופנוע רק דרך ארגון "הפול", הרי שכיום חברות הביטוח חזרו למשחק. כיום ניתן לשחק בין ביטוח חובה שכולל השתתפות עצמית, לבין ביטוח חובה שאינו כולל השתתפות עצמית.

עם או ללא השתתפות עצמית

כידוע, ביטוח חובה מכסה כל הוצאה רפואית, כולל הוצאות שנוגעות לאיבוד כושר עבודה והוצאות שיקום. בין אם עבורכם ובין אם עבור עוברי אורח. המשחק המשמעותי מבחינת עלות הביטוח נוגע לשאלה האם בוחרים בביטוח שכולל דמי השתתפות עצמית. אם כן, ניתן להוזיל את הפוליסה באופן משמעותי, עד לגובה של 20%. עם זאת, במקרה של תאונה, הפוליסה תכסה הוצאות רק עד לגובה של 25,000 ש"ח, ובמקרה של אובן כושר עבודה, היא תכסה רק עד 7 ימי עבודה. האם זה כדאי עבורכם? תלוי באיזו תדירות משתמשים באופנוע, היכן רוכבים, עד כמה אתם נהגים מיומנים והאם אתם יכולים להרשות לעצמכם לאבד חודשי עבודה ולממן הוצאות רפואיות יקרות.

 

 

ביטוח צד ג'

אומנם ביטוח צד ג' אינו מוגדר כחובה, אך רבים בוחרים שכן לעשות אותו. כאן ראוי לחדד שקיים גבול אחריות ואף נהוג לשלב דמי השתתפות עצמית, אם כי מדובר בשיקול אישי. כמו כן, אם עומדים לעשות ביטוח מקיף, בהחלט שווה לכלול בתוכו ביטוח צד ג'. מסייע לחתוך בהוצאות.

מתחילים לתפוס כיוון ביטוחי

לבסוף שמרנו את הביטוח שמעורר הכי הרבה התלבטות – ביטוח מקיף. ביטוח מקיף משלים את ביטוח חובה. כלומר אם ביטוח חובה מכסה נזקי גוף, הרי שביטוח מקיף מכסה נזקי רכוש. ביטוח מקיף מכסה מגוון תרחישים. מכסה נזק כלכלי בשל גניבה, נזקים שנגרמים בשל נזקי טבע ומכסה עלויות נחוצות בשל תאונה. גם פה נהוג לשלב דמי השתתפות עצמית, כאשר חשוב לדעת שניתן לשחק עם הגובה של דמי ההשתתפות כדי להוזיל את הפוליסה. מה עוד ראוי לדעת? שהפיצוי נועד לשקף את ערך הכלי לפני התאונה, בהתאם לשווי השוק. עתה כאשר שלושת הביטוחים העיקריים ברורים, רק נותר לציין שביטוח חובה הכרחי לעשות וביטוח צד ג' מומלץ עבור כולם. בכול הנוגע לביטוח מקיף, מאוד תלוי האם האופנוע שווה יותר מ-10,000 ש"ח. נסיעה בטוחה!

נגישות